26 грудня – День подарунків

У межах вивчення міжнародного досвіду педагогічної діяльності, вивчаючі традиції та досвід вищої освіти Великобританії, новостворений науково-дослідний інститут «Проблем забезпечення якості освіти» ОДАТРЯ, в межах  підготовки до програми вдосконалення викладання у вищій освіті України «Ukraine Higher Education Teaching Excellence Programme» в Одеській державній академії технічного регулювання та якості святкували «День подарунків».

День подарунків (Boxing Day – в буквальному перекладі – День коробок) – свято, що відзначається в Великобританії і в ряді країн Британської співдружності націй: Австралії, Нової Зеландії, Канаді, а також в Кірибаті, Самоа та ін. «День подарунків» відзначається в цих країнах щорічно 26 грудня. Тут немає великого протиріччя, бо маються на увазі тут саме ті коробки, в які традиційно, перед тим як подарувати, ці подарунки і кладуть.

Існує кілька версій, історії назви свята. Перша: у Великобританії традиційно на другий день Різдва сім’я пакувала залишки святкового обіду і нехитрі подарунки в коробки і несла їх хворим і незаможним. Зазвичай упаковку подарунків і гостинців у коробки покладали на дітей, які потім допомагали роздавати їх бідним.

Друга: на Різдво 25 грудня члени сім’ї відкривають святкові подарунки, а коробки з-під них прибирають якраз 26 грудня.

Також існує версія, що назва свята дали коробки, з якими одержувачі подарунків поспішають до магазину, щоб обміняти подарунок, якщо він припав їм не до смаку (торгові точки, як правило, передбачають таку можливість).

Існує ще кілька версій походження назви цього свята і назвати зараз єдино правильну навряд чи можливо. Власне в країнах, де відзначається «День подарунків» особливо на цьому і не зациклюються. Досить того, що це одна з добрих католицьких різдвяних традицій.

One comment

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.