V Міжнародна науково-практична конференція «НАУКОВА ШКОЛА АКАДЕМІКА І.А. ЗЯЗЮНА У ПРАЦЯХ ЙОГО СОРАТНИКІВ ТА УЧНІВ. РЕФЛЕКСІЯ»

V Міжнародна науково-практична конференція

Закінчується навчальний рік. V Міжнародна науково-практична конференція «НАУКОВА ШКОЛА АКАДЕМІКА І.А. ЗЯЗЮНА У ПРАЦЯХ ЙОГО СОРАТНИКІВ ТА УЧНІВ. РЕФЛЕКСІЯ»Науково-педагогічні працівники звітують про наукові здобутки і виконання навантаження, НДР, обчислюють у відсотках якісь результатів навчання… І саме у такі моменти знов і знов усвідомлюєш, що саме людяність Педагога, педагогічна майстерність Учителя є підґрунтям духовності Української освіти. Не можна збагнути велич і значущість Педагогіки Добра воднораз.., не можна це зробити читаючи інструкції на кшталт «Як навчити вишивати хрестиком»… 
Справжню Людину, справжнього Лідера може виховати тільки Людина!
Вже майже п’ять років як пішов з життя фундатор Педагогічної Майстерності, Педагогіки Добра – академік Іван Андрійович Зязюн, залишивши потужну наукову школу учнів і послідовників. І мені пощастило теж з гордістю і відповідальністю усвідомлювати, що я є частиною цієї наукової школи: я – учениця І. А. Зязюна.
І, погоджуючись з думкою нинішньої директорки Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України імені Івана Зязюна, член-кореспондентом НАПН України, д.пед.н., проф. – Лук’яновою Ларисою Борисівною –«У кожного з нас у серці живе «свій» Іван Андрійович Зязюн і кожен з нас має на це право» можу лише додати: «Учитель продовжує жити у вчинках своїх учнів»…
У вже так далекому 2015 році багато учнів, соратників, друзів Івана Андрійовича, ще не оговтуючись від великої втрати нашого Вчителя, мали можливість спілкування і підтримки один одного завдяки особисто учню І.А.°Зязюна, послідовнику і, я сміло можу сказати визнаному у світі високодуховному лідеру і наставнику майбутньої національної гуманітарно-технічної еліти, завідувачу кафедри педагогіки та психології управління соціальними системами імені І.А.°Зязюна НТУ «ХПІ», члену-кореспонденту НАПН України, д.пед.н., проф. – Романовському Олександру Георгійовичу.
Під керівництвом Олександра Георгійовича, у Харківському політехнічному інституті 14-15 травня 2015 року відбулася перша в Україні Міжнародна науково-практична конференція, присвячена вшануванню пам’яті Івана Андрійовича Зязюна «Педагогічні читання: наукова школа академіка І. А. Зязюна у його соратниках та учнях».
І зараз вже п’ять років поспіль в НТУ «ХПІ» у травні збираються науковці, педагоги – всі ті, кому близька Педагогіка Добра І.А. Зязюна, всі ті, хто не байдужий до питань розвитку Української освіти і науки, питань формування національної гуманітарно-технічної еліти України.
Щиро дякую Вам – вельмишановний Олександре Георгійовичу, за завжди теплий прийом, за мудре наставництво, за душевне і духовне світло поезії і пісень, за Ваш особистий внесок у збереження пам’яті і розвиток ідей нашого рідного наукового Батька – Івана Андрійовича Зязюна!

 

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.