Шановні друзі!
Я рада вітати Вас на освітньо-науковому порталі «Педагогічна майстерність викладача вищої школи».
Сподіваюсь, що використання даного ресурсу допоможе Вам дістати всю необхідну інформацію про наш центр підвищення кваліфікації науково-педагогічних та інженерно-педагогічних працівників вищої школи, а також ознайомитися з нашими досягненнями.
Навчально-консультаційний центр Педагогічної майстерності (НКЦПМ), був створений як структурний підрозділ Одеського національного політехнічного університету, з метою підвищення педагогічної та управлінської кваліфікації науково-педагогічних кадрів, організації умов для становлення, розвитку і саморозвитку педагогічної майстерності фахівців, реалізації їх інтелектуального потенціалу у сфері наукової та освітньої діяльності наказом ректора ОНПУ у 2012 році.
За минулі роки у навчально-консультаційному центрі «Педагогічна майстерність викладача вищої школи» підвищили кваліфікацію, одержали сертифікати «Педагога-майстра» більш ніж 300 осіб. Зауважу, що це не тільки викладачі ВНЗ. Серед випускників центру багато представників інших професій, для яких професійна діяльність у системі «людина – людина» невід’ємно пов’язана з педагогічною майстерністю. Це професійні судді, адвокати, практикуючі психологи, тренери тощо. Адже теорія фундатора педагогічної майстерності І.А.Зязюна не має аналогів у світі, її інноваційність, педагогічна ефективність та вагомість результатів впровадження зумовили її швидке поширення у вітчизняній і зарубіжній педагогічній освіті (Білорусь, Канада, Китай, Польща, Франція, Японія, Росія та інші країни).
В умовах модернізації вищої технічної освіти в Україні пріоритетна увага має надаватися підготовці нової генерації науково-педагогічних та інженерно-педагогічних кадрів – національної еліти, яка здатна оволодіти новою освітньо-світоглядною парадигмою національно-державного творення, гуманного піднесення самоцільної особистості майбутнього фахівця. Нині Центр є єдиним у нашому регіоні осередком де працівники ВНЗ, педагоги, аспіранти, всі хто є дотичним до професійної підготовки фахівця-професіонала мають можливість на науково-психопедагогічних засадах розвивати та удосконалювати педагогічну майстерність, основою якої є Педагогіка Добра.
Наш Центр також надає освітні та інформаційно-консультативні послуги з підвищення кваліфікації у сферах психопедагогічної діагностики, корекції, особистісного та професійного саморозвитку педагога.
Програми семінарів-тренінгів з розвитку педагогічної майстерності надають можливості практикуватися у збагаченні ціннісного досвіду, обмінюватися поглядами та знаннями, знаходити порозуміння з представниками інших поколінь та пізнавати себе за допомогою чітко сфокусованих імітаційних ігор та ситуацій. Такі тренінгові заняття є варіантом груп «емпатійного професійного спілкування» у режимі реального часу. Адже своєрідність педагогічної діяльності полягає в тому, що педагог завжди творить на живому «людському матеріалі», втілення його задумів пов’язане із безпосередньою взаємодією з людьми – тонкою внутрішньою роботою на ґрунті багатоступеневого емоційного усвідомлення ціннісного досвіду.
Центр також займається випуском збірника наукових праць випускників курсів підвищення кваліфікації, де публікуються результати сучасних теоретичних та експериментальних досліджень в галузі педагогіки, здійснених авторами із зазначених проблем; розкриваються педагогічні, психологічні, історичні та соціальні аспекти, які обумовлюють актуалізацію поставленої проблеми і допомагають її вирішувати на сучасному етапі розвитку суспільства, педагогіки та історії, рецензії та наукові праці. З архівом випусків можна ознайомитися за посиланням.
Культура народу і держави є найважливішим із показників його прогресу завдяки особливій місії Педагога, який творить найбільшу, найвагомішу, найнеобхіднішу цінність – Людину. Саме педагогічна майстерність (комплекс властивостей особистості, що забезпечує самоорганізацію високого рівня професійної діяльності на рефлексивній основі) визначає ефективність поступу сучасної української освіти, за рахунок “опочуттєвлення”, “олюднення” професійних знань і вмінь саме завдяки діям Педагога. Саме тому надзавданням нашого Центру є допомога в усвідомленні свого призначення та сенсу, гармонізації власного життя на сучасному етапі розвитку цивілізації.
З повагою,
директор НКЦПМ ОНПУ,
доктор педагогічних наук, професор
Алла Семенова